OB PRAZNIKU OBČINE TRZIN

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

15.05.2020

Spoštovane občanke in občani

Naj vam najprej čestitam ob našem občinskem prazniku 15. maju, ki ga letos zaradi vsem znanih razmer nismo mogli praznovati kot običajno s proslavo, ter hkratno podelitvijo nagrad in priznanj zaslužnim občanom. Verjamem, da bomo to lahko popravili ob prvi priložnosti, ko bodo zdravstvene razmere to dopuščale.

Zadnja dva meseca sta bila za vse nas huda preizkušnja. Kljub temu da v Trzinu ni bilo veliko obolelih za COVID 19, pa so nas ukrepi za zajezitev vseeno postavili v neko novo drugačno realnost, ki jo je bilo potrebno zelo hitro sprejeti in se ji prilagoditi. Menim, da smo Trzinci to nalogo opravili z odliko, tako kar se tiče štaba Civilne zaščite in vseh njenih pripadnikov, zaposlenih na občini in naših zavodih, pa tudi zdravniškega osebja in zaposlenih v našem Domu starejših občanov. Veliko ur smo posvetili izvrševanju ukrepov in pa kar je bilo najpomembnejše uvajanju preventivnih ukrepov, da se ne bi bolezen širila. Zahvala vsem, ki ste sodelovali v vseh teh nalogah in najbrž smo vsi lahko zadovoljni, da veliko predhodno pripravljenih ukrepov v Trzinu ni bilo potrebno zagnati in iskreno upam, da tudi v bodoče ne bo potrebe zanje.

Prav tako hvala vsem občankam in občanom, ki ste potrpežljivo prenašali ukrepe in se držali priporočenih smernic za zajezitev širjenja bolezni, čeprav je bilo ob ukrepu ostajanja znotraj občinskih meja za nas, glede na majhnost občine, še toliko težje. Vseeno smo v veliki meri spoštovali te zahteve in marsikateri naš občan je tako sedaj imel priliko do dobra spoznati tudi zanimive kotičke v naši občini.

Navkljub razmeram smo se na občini trudili, da bi življenje teklo kar se da normalno. Uspeli smo vzpostaviti pogoje, da so dela na objektu Dom zaščite in reševanja tekla skoraj ves čas in tudi izvajalec GGD d.d. je pokazal veliko mero pripravljenosti, da smo vse nastale težave reševali sproti. Dela na objektu tako potekajo ves čas v predvidenih rokih.

Čas zmanjšanega prometa smo izkoristili za delne sanacije cest v OIC in po Ljubljanski cesti. Tudi vsa ostala dela so tekla po predvidenih smernicah, tako kar se tiče čiščenja, košnje zelenic in ostalih opravil, ki zagotavljajo, da ostaja naša občina v samem vrhu urejenosti.

Predvidevamo, da bomo poleti lahko začeli nujna dela na celotni infrastrukturi na Reboljevi cesti v Mlakah, pri čemer pa prosim občane za potrpežljivost, ker bodo dela obsežna in zahtevna. Vsa navodila bodo stanovalci prejeli v poštne nabiralnike.

V tem času, omejenem na sprehajanje znotraj občinskih meja, me je marsikdo opozoril na problem terenskih motociklov v našem gozdu. Žal jih je kljub prepovedi vožnje po gozdu zelo težko uloviti, ter preprečiti to njihovo dejavnost. Apeliram na vse lastnike teh motornih vozil, da se vzdržijo vožnje po gozdu in gredo rajši na poligone, ki so namenjeni temu športu. Prav tako prosim, da se v medsebojnem razumevanju uporablja vse javne površine namenjene rekreaciji in sprostitvi občanov. Zagotovo z malo potrpežljivosti lahko vsi uživamo na teh površinah in objektih.

Vem, da nas v prihodnosti čaka še zelo zahtevno obdobje sobivanja s to novo boleznijo in iskreno upam, da bomo tako v Sloveniji, kot po svetu uspešni z njenim zatiranjem. Vseeno pa opozarjam, da se sploh ogrožene skupine občanov držite preventivnih navodil in ukrepov za kontroliran obseg bolezni, kajti videli smo v določenih primerih tako pri nas, sploh pa po Evropi, kako hitro lahko postane situacija neobvladljiva.

 Trzinci smo znani po tem, da smo bili ves čas zaradi svoje lege soočeni z marsikatero preizkušnjo in vse smo v svoji dolgi zgodovini uspešno premagali in verjamem, da bomo tudi to težko obdobje. Še enkrat vse čestitke ob prazniku in vsem želim lepo in mirno poletje, sproščujoče počitnice, ter seveda ostanite zdravi.

                                          Župan Peter Ložar